Menu Zamknij

Jak często bawić się z dzieckiem?

Zapracowani rodzice często zadają sobie pytanie – czy nie poświęcam mojemu dziecko zbyt mało czasu? Jak dużo czasu na dzień powinienem spędzać z moim dzieckiem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Odpowiedź na to pytanie brzmi – tyle ile jesteś w stanie. Pracując 8 godzin poza domem, mając dodatkowe obowiązki – nie będziemy w stanie poświęcić dziecku tyle czasu co na przykład rodzic pracujący zdalnie. Ważne jest abyśmy dziecku poświęcali maksimum tego czasu, który faktycznie jesteśmy w stanie mu dać. Nie marnuj czasu na media społecznościowe czy telewizję jeśli możesz go poświęcić swojemu dziecku. Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z tego typu rzeczy. Zawsze jednak możemy ja ograniczyć, nie tylko dla dobra dziecka, ale również swojego własnego.

Jeśli jesteś naprawdę zmęczony możecie spędzić razem z twoją pociechą czas w niewymagający wysiłku sposób. Może obejrzyjcie wspólnie film? Poprzeglądajcie stare zdjęcia lub poczytajcie książkę? Czas z tobą jest dla twojego dziecka niezwykle ważny i ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju.

zabawa z dzieckiem