Menu Zamknij

Jak wygospodarować czas dla dziecka?

Poświęcanie dziecku czasu jest niezbędne dla zapewnienia mu dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, ale także dla zbudowania z nim więzi. Choć w natłoku obowiązków często trudno znaleźć chwilę wolnego czasu, warto popracować nad tym aspektem naszego życia.

Warto zacząć dzień od zaplanowania wszystkich koniecznych do spełnienia obowiązków i czasu wolnego, którego część możemy poświęcić naszemu maleństwu. Warto ograniczyć aktywności, które niepotrzebnie zabierają nasz czas jak np. nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych, abyśmy mogli skupić się na poświęcaniu im dziecku niezastąpionej, rodzicielskiej uwagi.

Co więcej, staraj się codziennie znaleźć kilkanaście minut, choćby na kilka minut przed pójściem spać, gdzie możesz usiąść i porozmawiać z maluchem o wszystkim. Dodatkowo, jeśli to możliwe, zaproś dziecko do niektórych zajęcia, które wykonujesz sam, takie jak ćwiczenia lub spacery na świeżym powietrzu czy przygotowanie posiłków. I wreszcie, zarezerwuj kilka dni odpoczynku w miesiącu, w których oboje spędzicie razem dobry czas bez żadnych innych zobowiązań.